Mając na uwadze rolę i wagę przeprowadzanych kocich zajęć edukacyjnych w obecnym sezonie wprowadzamy dość istotne zmiany, które w zasadniczy sposób je usprawnią, ale również podniosą ich atrakcyjność.
Pierwsza bardzo ważna dotyczy zamawiania terminów. Działamy w trybie wolontariatu, więc nie może on kolidować z naszymi codziennymi obowiązkami, dlatego umawiane będą we wtorki i piątki, tak by edukatorzy szczególnie koci mieli czas na odreagowanie stresu wynikającego z wyjścia z domu.
Druga dotyczy także zajęć, ale tym razem ich tematyki.
Otóż oprócz typowych kocich wykładów wprowadzamy ponowie mini warsztaty plastyczne. Z koordynatorką od edukacji osoba komunikująca się z ramienia placówki będzie wybierać temat.
Oferujemy ciekawe warsztaty plastyczne, podczas których oczywiście będziemy tworzyć koty.
Materiałem wyjściowym może być plastelina, modelina, papier kolorowy, bibuła, rolki papierowe, kasztany, żołędzie, szyszki i kolorowe liście.
Mam nadzieję, że lekka zmiana formy prowadzenia zajęć uatrakcyjni je i sprawi, że jak kiedyś opowieści edukatorek będą inspiracją rozbudzającą nie tylko empatię, ale i wyobraźnię, co zawsze było jednym z dość istotnych zamierzeń.
Edukacja nie może być sprowadzona tylko do suchych wykładów, do przekazywania wiadomości odnośnie kocich potrzeb, rezygnując z korzystania z elementów podnoszących atrakcyjność lekcji tracimy automatycznie Sympatyków, ale i chętnych, bowiem klasyfikowane są jako schematyczne i typowe.
Zawsze byłyśmy w awangardzie w każdym aspekcie płaszczyzny pracy FKM i do tego poziomu trzeba koniecznie wrócić, by można było liczyć na rozwój a nie zastój.
Musimy pamiętać o jednym dość znamiennym fakcie: edukujemy od samego początku działania Fundacji, wracamy często do tych samych placówek, dla naszej więc stabilności każde kolejne spotkanie z Kocią Mamą musi być interesujące wnoszące nowe ciekawe elementy.