Tradycyjnie publikujemy roczny raport z pracy Fundacji. Co roku bardziej się rozrasta, ale jest to czynnik bardzo dobry, ponieważ informuje, że Fundacja działa prężnie, rozwija się, odważnie wprowadzając w życie nowe projekty.
Statystyka adopcyjna Ani.
1-Adopcje jak zwykle są priorytetem. Ich płynność zapewnia pomoc oczekującym na przyjęcie.
Do adopcji oddaliśmy 159 kotów, w tym 58 w trybie „spod lady”. Znamy to określenie wszyscy, ponieważ ten termin wpisał się w nasz koci żargon w wyniku zjawiska, które powtarza się sukcesywnie. Osoby przyjmujące pod swój dach nasze koty, wracają do Fundacji po nowego przyjaciela w przypadku, kiedy nastąpi rozstanie z poprzednim. Przeważnie dzieje się to po pożegnaniu seniora w wieku bardzo dojrzałym, więc tych osób nie obowiązuje klasyczna weryfikacja, po krótkiej rozmowie wskazujemy raczej celnie kandydata, więc nie są to typowe formy, a droga na skróty, z pominięciem obowiązującej procedury.
2-Spoza Fundacji pomogłyśmy znaleźć nowe domy 56 kotom w wieku i płci różnej. Cieszymy się z tej liczby i dziękujemy opiekunom kotów, że to naszą Fundację obdarzono zaufaniem, że wynajdziemy najlepszych, nowych kocich opiekunów.
3-Za Tęczowy Most odeszło 46 kocich istotek. Na tę liczbę ogromną, jak na naszą Fundację, wręcz niebywałą, wpłynęło nie nasze zaniedbanie czy zła opieka, a okoliczności towarzyszące, czyli przejmowanie od Animal Patrolu kociaków w stanie krytycznym w wieku, kiedy ich życie nie jest stabilne. Podejmując ryzyko walki, zawsze trzeba mieć świadomość porażki i przegranej, jednak, jak pokazuje liczba, wola utrzymania maluszków przy życiu była ważniejsza niż ładne cyferki w statystyce.
4- Zrzeczenie, czyli przekazanie kotów właścicielskich, w ubiegłym roku nie nastąpiło na szczęście.
5-Przekazano pod opiekę Fundacji 4 kociaki w wieku do pół roku, przez co tymczasowi opiekunowie uchronili je przed bytowaniem w środowisku zimą.
6- W wyniku interwencji rutynowych Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi, przejęto stosownym dokumentem 37 kociaków w wieku różnym, od 1 dnia do pół roku, oraz generalnie w stanie zdrowia, kwalifikującym się do leczenia.
7- Koty butelkowe, czyli te, które należało karmić butelką mlekiem zastępczym z powodu braku kotki mamki. Osoby współpracujące z Fundacją oraz wolontariuszki skutecznie wykarmiły 72 kociaki. Podjęto kocie mamkowanie w różnym wieku miotu, od ich pierwszego dnia do 10, w zależności, kiedy nastąpiło ich przyjęcie do Kociej Mamy.
Statystyka edukacyjna szefowej
Ubiegły rok był wyjątkowy z uwagi na otrzymanie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego właśnie na ten cel, a związana z tym urzędnicza biurokracja spowodowała przejęcie nadzoru przez szefową, żeby dopilnować wszystkich wymaganych dokumentów, zgodnie z umową opisującą ten projekt.
- Odwiedziłyśmy 113 grup, przeprowadzając pogadanki kocie dla 2851 dzieci, co zajęło nam, bez dojazdów, 50,1 godziny zegarowej
- Szkoły. Przeprowadziłyśmy wykłady w 115 klasach dla 2331 uczestników, co zajęło nam, bez dotarcia na miejsce spotkania, 48,1 godziny zegarowej.
- Odbyły się warsztaty z nagrodami dla 1250 uczniów, w szczególności przeprowadzone zostały w szkołach przyszpitalnych, funkcjonujących na terenie miasta, przedszkolach zaprzyjaźnionych z Fundacją oraz Łódzkim Towarzystwie Alzheimerowskim.
- Przeprowadzono konkurs z nagrodami dla 30 uczestników szkoły przyszpitalnej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
- Przeprowadzono prelekcję dla podopiecznych Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego dla 42 pensjonariuszy, co zajęło edukatorom 3 godziny zegarowe, nie licząc dojazdu.
Odbyło się spotkanie w bibliotece rejonowej, w którym uczestniczyło 76 uczniów, uczęszczających do 3 klas, co zajęło 1,5 godziny zegarowej, nie licząc dojazdu.
Statystyka szefowej
- Wydałam 66 kocich budek
- Łapek wypożyczyłam 21
- Kontenerów 7
- Klatek bytowych 9
- Napisałam łącznie 175 reportaży o pracy Fundacji
- Przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00- 19:30, oprócz świąt, odbywałam dyżur telefoniczny, bez względu na urlop czy wyjazdy.
- Napisałam reportaże, które zamieszczone na portalu Ratuj zwierzaki jako cele zebrały łącznie 45901 zł
Statystyka Ani i Eli
W trosce o poprawność stylistyczną oraz gramatyczną, ten duet wolontariuszek systematycznie sprawdza wszystkie reportaże, teksty oraz pisma sygnowane logo Kociej Mamy.
Prezentuję obraz rocznej pracy każdej z nich:
Ania:
Reportaże 87
Pismo urzędowe 1
Ela:
Reportaże 88
Zbiórki, czyli cele pomocowe, które publikuje Iwona na portalu Ratujemy zwierzaki, 13
Ludzie Fundacji, to był fajny pomysł Eli, żeby wszystkie opisy wolontariuszy, widniejące na stronie internetowej, ocieplić poprzez dodanie informacji o ich pasjach, zainteresowaniach czy dodatkowych zajęciach – 47
Mruczące Gratulacje 2
Plakaty 4
TM 2
Bilans 1
Kalendarz 2 – teksty zamieszczane na ostatniej stronie cegiełek charytatywnych
Statystyka Izy
W roku ubiegłym w ramach zdejmowania obowiązków szefowej, zarządzająca na Pchlim Targu została Iza. Jest to dobra zmiana, ponieważ wolontariuszka w tej aktywności czuje się, jak ryba w wodzie. W wyniku jej pracy oraz nowych zasad sprzedaży uzyskaliśmy fajną kwotę 7 237 zł.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom bazarku za pomaganie poprzez kupowanie.
Statystyka Joli na Allegro
Na Allegro Jola sprzedała produkty na łączną kwotę 349 zł
Statystyka Iwony
Bilans finansowy przygotowany przez wolontariuszkę jest obrazem wyniku jej aktywności w przestrzeni miejskiej oraz internetowej, polegającej na zdobywaniu wsparcia dla fundacyjnych podopiecznych.
Iwonka nadzoruje dwa niezwykle ważne projekty, jeden to udział w przeróżnych akcjach internetowych, drugi dotyczy udziału bezpośredniego ekipy kiermaszowej. Oto pełen obraz jej osiągnięć.
Generalnie największe kwoty pomocowe pozyskujemy poprzez korzystanie z portalu Ratujemy zwierzaki.
W wyniku wpłat darczyńców w 17 założonych akcji zbiórkowych uzyskaliśmy kwotę 12.028.00 zł
Oprócz tradycyjnych celów zakładamy aukcje specjalne, które zamknęły się następującym zyskiem:
1/ Misja Specjalna! – 30.350.00 zł
2/ Skarbonka do akcji „Otul miłością zwierzaki” – 997.00 zł
3/ Krew darem życia! – 3.523.00- zł
4/ Skarbonka do akcji „Otul ciepłem zwierzaki” – 1.400.00 zł
Adopcje wirtualne kocich rezydentów pozyskały na leczenie seniorów 1.990.00 zł
Bierzemy udział w akcjach ogólnopolskich, które są dla nas nie tylko źródłem uzyskania pieniędzy, ale i reklamy pracy Fundacji i ich najistotniejszych aspektów, ponieważ warunkiem każdego udziału w akcji jest prezentacja najważniejszych dla nas projektów, a wiadomo, że specjalizujemy się w interwencjach trudnych medycznie.
1- W ogólnopolskiej akcji „Mruczek sam nie poprosi o pomoc”, organizowanej przez krakowską organizację Psi Los Fundacja im. Joanny Krupińskiej, zebrano kwotę: 3.170.00 zł
2- Współpraca z Fundacją Nasze Zoo i ogólnopolską platformą „dlaSchroniska”, zebrano kwotę: 226.00 zł
3- Udział w akcji organizowanej przez sklep Zoozone w listopadzie 2024r., zebrano kwotę: 600.00 zł
4- Współpraca z portalem Ubrania do Oddania, zebrano kwotę: 4.700.00 zł
5-Zapraszając znajomych na wirtualną kawę z portalem buycoffee.to, otrzymaliśmy 75 zł
Kolejną formą pozyskiwania budżetu na cele statutowe są akcje kiermaszowe oraz udział w imprezach plenerowych, organizowanych przez rozmaite placówki i tak, w ubiegłym roku miałyśmy okazję zaprezentować swoje stoisko z kocimi gadżetami na następujących wydarzeniach:
- Udział w akcji promującej 1,5% w Porcie Łódź – 420.00 zł
- kiermasz i zbiórka karmy w Bibliotece PŁ, podczas których uzyskano kwotę 520,00 zł, dodatkowo przekazana została karma sucha i mokra, którą zebrano podczas ogłoszonej wcześniej zbiórki
- Podczas udziału w Miejskim Dniu Dziecka, organizowanym przez Łódzkie Centrum, zebrano kwotę: 1.200.00 zł
- kiermasz podczas Wojewódzkich Dożynek w Spale zamknął się kwotą 960,00 zł
- Podczas kiermaszu z okazji obchodu Dni Pabianic zebrano kwotę: 300.00 zł
- udział w festynie w Parafii Św. Wojciecha przyniósł dochód 140.00 zł
- na festynie w Parafii Św. Franciszka z Asyżu sprzedano gadżety za kwotę 100 zł
- Podczas kiermaszu z okazji Światowego Dnia Zwierząt sprzedano fanty za 350.00 zł
- Podczas Targów PupiLove sprzedaliśmy gadżety za 360.00 zł
Dość znaczącą formą wsparcia są darowizny rzeczowe, czyli produkty, łączące się bezpośrednio z naszą działalnością statutową.
W roku minionym wsparły nas zaprzyjaźnione firmy, ale powitaliśmy w gronie darczyńców nowe. Oto wykaz sponsorów, którzy wybrali naszą Fundację jako godną udzielenia pomocy:
1- Firma Barry Callebaut zorganizowała akcję zbiórkową, w trakcie której zebrano karmę suchą i mokrą
2- Firma Certec przekazała karmę Super Benek o wartości 900.00 zł
3-Firma PetRepublic podarowała karmę mokrą o łącznej wadze 1.000 kg
4- Firma MARS Polska przekazała 1500 kg mokrej karmy
5- Firma Rossmann podarowała 8 palet karmy i żwirku,
Ponadto propagowane były adopcje wirtualne oraz udzielana pomoc przy rozliczaniu PIT-ów.
Łącznie za udział w akcjach zebraliśmy w 2024 roku: 64.309,- zł