Ubiegły rok był dziwny, trudny, ale zarazem ogromnie przełomowy. Uporządkowałyśmy wiele zaniedbanych fundacyjnych płaszczyzn, co finalnie wpłynęło pozytywnie na ogólną pracę i rozkwit Fundacji.
Najważniejsze zmiany dokonały się w kilku dość kluczowych aktywnościach: nowelizacji uległ Statut, czyniąc tym samym Kocią Mamę jeszcze bardziej społecznie użyteczną poprzez wprowadzenie Stypendium im. Pitusia, zamknięte zostały deficytowe bazarki, a skupiłyśmy się na rozszerzeniu Pchlego Targu oraz co jest ogromną zasługą pracujących w cieniu wolontariuszek, poprawione zostały, a także opracowane ponownie, materiały wspomagające edukację. Dzięki tym zmianom Fundacja unowocześniała swoją pracę, ale również uatrakcyjniła produkty, które udostępnia podczas oświatowych działań.
Statystyka Ani:
Adoptowanych zostało 136 kotów,
Z trudnych adopcji 14 znalazło domy
Za TM odfrunęło 36 kotów
Pomogłyśmy w adopcji 5 psów, a spoza Fundacji domy znalazło 79 kotów.
W ubiegłym roku karmiciele otrzymali od FKM 240 kocich modułów.
Ruch interwencyjny też raduje:
opiekunowie skorzystali 59 razy z klatek łapek,
18 razy z kontenerów
18 razy użyczyliśmy klatki kennelowe
2 razy kuwetę
wypożyczona była lampa bakteriobójcza.
Edukacja:
W tej dziedzinie wyniki są rewelacyjne. Rozpoczęłyśmy kolejny projekt z osobami dotkniętymi chorobą otępienną, czyli prowadzimy wykłady nie tylko dla członków Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego, ale i pacjentów Domu Pobytu Dziennego Ośrodka dla osób Niepełnosprawnych.
Odwiedziliśmy 20 szkół na terenie Łodzi i Zgierza, edukując przeważnie na dwa zespoły, ale i zdarzały się wyjątkowe szkoły, w których pracowały jednoczenie trzy i cztery ekipy.
Pojawiłyśmy się w 6 łódzkich i zgierskich przedszkolach.
Przeprowadziłyśmy wykład dla dzieci w bibliotece i dla Klubu Seniora.
Na edukację poświęciłyśmy łącznie 47 godzin nie doliczając czasu dojazdu, stania w korkach, przygotowywania materiałów koniecznych do edukacji oraz rozmów motywujących z tymi najważniejszymi edukatorami czyli naszymi prywatnymi mruczkami.
Łącznie spotkałyśmy się z 96 grupami, czyli prowadziłyśmy wykłady dla 1825 osób w wieku różnym, które miały okazję poznać Fundację, jej edukatorki oraz mruczących podopiecznych.